// TEKNOLOJİ ADINA NE VARSA

F-Match, FT Teknoloji’nin benzersiz döviz eşleştirme platformudur (exchange matching). İşlemlerinizi hızla gerçekleştirebilmek ve işlemlerinizden en fazla verimi alabilmek amacıyla tasarlanan F-Match, piyasa katılımcılarının emirlerini anında eşleştirmek için kodlanmış yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir üründür.

Java tabanlı çok kanallı bir program olan FT Eşleştirme Motoru (F-MATCH) gelişmiş sıralama ve veri işleme teknolojisi kullanarak en güçlü emir üretme yöntemini oluşturmaktadır. F-Match’in altyapısı, sistemin aynı anda birden fazla işlemi paralel olarak yürütmesini sağlayacak asenkron veri zenginleştirme mantığını kullanmaktadır.

F-MATCH, aralarında FX spot, FX opsiyon, vadeli işlemler ve vadeli opsiyon işlemlerinin de yer aldığı birçok farklı piyasa türünü ve Piyasa, Limit, Piyasa-Limit, Zarar Durdur, Bağlı Limit (Biri Diğerini İptal Eder) vb emir tiplerini desteklemektedir. Mevcut emir tiplerine ilişkin kurallar tamamen özelleştirilebilir olmakla birlikte sisteme yeni emir tipleri de dahil edilebilmektedir. F-MATCH, kullanıcılarına Parçalı Emirler, Gerçekleşmezse İptal Et (GİE), Kalanını İptal Et (KİE) emirleri, İptal Edilene Kadar Geçerli veya Vadesi Dolana Kadar Geçerli emir tipleri sunmaktadır.

// SİZİN AVANTAJINIZ

F-MATCH sistemi piyasa yapıcıların kendi kotasyonlarıyla API arayüzü sayesinde API veya diğer online sistemlerden emir girme seçenekleriyle piyasa derinliğinde yerini almalarını sağlamaktadır. API ara yüzü karşı tarafın kullanacağı programlama dilinden bağımsızdır. F-MATCH, online sistem ara yüzünün sunmuş olduğu tüm emir işlerlik paketini bünyesinde barındırmaktadır.

Ekranda görülen fiyatlar, piyasa derinliği yaratma işlemleri ve ana eşleştirme sistemi birbirinden ayrı sistemlerdir. Böylelikle işlem kesintisi ve gecikme yaşanmamış olunur. F-MATCH, bilgiyi emtia bazında en güncel piyasa derinliğini ayrılmış modüllere yollayan işlem akışıyla karşı tarafa göndermektedir.

F-MATCH, emir ön provizyon bileşeniyle asenkron bir şekilde entegre çalışmaktadır. Bu sistem emir parametrelerinin geçerliliğini ve hesap sınırlamasıyla olan bağlantıyı kontrol etmekte ve aynı zamanda risk modülü olarak bütün piyasa hareketlerini ve k & z değişimlerini izin verilen işlem limitlerine göre müşteri bazında göstermektedir. Sistem (tanımlanmış teminat değerine göre negatif bakiyeye düşmeden önce) hesaplardaki pozisyonları otomatik olarak kapatabilir ve/veya özelleştirilebilir kurallarla çalışan emirleri iptal edebilir. Sistemin mantığı pro aktif risk yönetimini sağlamaktır ki bu şekilde negatif bakiyeye düşürebilecek emir eşleştirmelerinin bulunması amaçlanmaktadır.

F-MATCH sisteminin tamamı ölçeklenebilir bir mantık üzerine kurulmuştur. Yük dengeleme, emtia veya müşteri grubu bazlı izolasyona izin vermektedir. Bu sayede borsalardaki sistem riskleri hem donanımsal hem de ayrılan yazılımsal kaynaklar anlamında asgari düzeye indirilmektedir. Sistem bazlı veya hesap bazlı paritelerde yaşanan değişiklikler gün sonu rutinine gerek kalmadan veya sunucunun elle yeniden başlatılmasına gerek duyulmadan çalışan sürüme doğrudan iletilmektedir.

F-MATCH’in sahip olduğu yedekleme ve veri kurtarma mantığı sistem kontrolünün ayrı bir bellekte çalışan bir sonraki mevcut F-MATCH bileşenine geçiş yapmadan önce en kısa sürede bu işlemi tamamlamayı amaçlamaktır. Canlı veri üzerinde yapılan tüm değişiklikler soket bağlantıları üzerinden eş zamanlı olmayan şekilde ikiz belleklere ve aynı zamanda veri tabanı merkezine aktarılır.

// TECRÜBE, KALİTE, MÜKEMMELLİK

Size Ne Sunuyoruz?

Yazılım Geliştirme Hizmetleri

Özel yazılım geliştirme, ürün tasarımı, kalite güvence ve danışmanlık hizmetleriyle işletmelerin değerlerini yükseltmelerine yardımcı oluyoruz.

Çoklu Platform Desteği

MT4 Bridge /MT5 Gateway
FIX Api desteği
Ölçeklenebilir zengin mimari
24/5 Destek

Etkili İşlem Stratejileri

Çok düşük gecikme ile eşleştirme
Akıllı talep yönlendirme
Avantajlı a/b book işlemleri
Gelişmiş Raporlama

FT HUB
Özel Fiyatlandırma

Öncelikli fiyat kaynağı seçimi
Zaman aralığı bazlı fiyat verebilme
Gelişmiş spread düzenleme
Profil düzenleme

// Broker Çözümleri

Desteğe mi ihtiyacınız var?

// İLETİŞİM

Bize Ulaşın

Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz. Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız.

Adres:

Harman Sokak Harmancı Giz Plaza No.5, Levent / İstanbul

E-Posta:

info@ftteknoloji.com.tr

Telefon:

+90 (212) 324 99 74