// TEKNOLOJİ ADINA NE VARSA

FT Teknoloji API Yatırım İşlemleri için iki üstün çözüm sunmaktadır.

FIX API veya Java Soket Tabanlı API çözümleri sektördeki mevcut standartları aşmaktadır.

FT Teknoloji’in API çözümleri piyasa uzmanlarına kendi yazdıkları kodları ve sistemleri geliştirme ve farklı sistemlere entegre etme imkânı ve de aynı zamanda bir veri besleyicisiyle gerçek zamanlı koteler alma şansı sunmaktadır. Kullanıcılar ayrıca çeşitli emirler gönderebilmekte, emir gerçekleştirebilmekte, silebilmekte veya değiştirebilmektedir.

API sistemi likidite sağlayıcısını seçmek amacıyla bir araya gelen uzmanların buluşma noktasıdır. Müşteriler standart Prodigy GUI sistemi üzerinden işlem yapıyormuş gibi FX ve spot altınla işlem yapabilecek tüm temel işlevsel özelliklere sahiptirler.

// SİZİN AVANTAJINIZ

API İşlemleri

eFips, otomatik emir gerçekleştirme ve canlı fiyat beslemelerine yönelik sunucu iletişimi uygulamaları geliştiren bir mesajlaşma sistemidir. Sistem, programcıları herhangi bir üçüncü parti yazılımı veya derlenmiş bir kod kullanmaya zorlamamaktadır. Soket bağlantısı ve bunun üzerinden XML mesajları göndermeye izin veren herhangi bir bağlantı ortamı eFips sunucularıyla etkileşime geçebilmektedir. Bu da demek oluyor ki işlem mimarisi işletim sistemi, ağ yapısı ve müşterilerin kullandığı uygulamaların programlama dilinden bağımsız bir şekilde hareket etmektedir.

eFips’in güvenlik yönü son derece iyi tasarlanmış çoklu katmanlardan oluşmaktadır.

1- İnternet üzerinden veri transferi güvenli kabuk üzerinden şifrelenmektedir.
2- Emir gönderme veya emir değiştirme gibi kritik işlemler her müşteriye özel anahtarla güvenlik anahtarı değiştirme algoritmasıyla korunmaktadır.
3- İletişim kanalları kurulduğunda IP ve şifre sınırlamaları kullanılmaktadır.

eFips’te müşteriden sunucuya gönderilen her bir mesajda iki aşamalı bir yanıt yapısı bulunmaktadır. Mesajın sunucuya anında iletilmesiyle beraber ilk olarak müşteriye bilgi verilir. İşlemin sonucu ise yanıt mesajıyla iletilir.

FT API'ye (eFips) Nasıl Başvurulur?

FT API sistemimiz birçok likidite sağlayıcısına erişim imkânı sağlamaktadır. Bu sistem yoğun işlem ihtiyaçlarınıza yönelik tasarlanmıştır. Java (Soket Tabanlı) ve Finansal Bilgi Değişim (FIX) tabanlı entegrasyon seçenekleri çeşitli sistemlerle daha kolay entegrasyon için sunulmaktadır.

Çalıştığınız aracı kurum üzerinden FT API başvurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz FT Teknoloji olarak bu hizmeti sunan aracı kurumlarla irtibata geçmenizi sağlayabiliriz.

API entegrasyonuna ilişkin adımlar şu şekildedir:

1. Tercih edilen aracı kurumla anlaşma sağlandığında, aracı kurum ve FT Teknoloji arasında Gizlilik Anlaşması imzalanır. Konuyla ilgili daha fazla bilgi için info@ftteknoloji.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

2. Müşterinin imzalamış olduğu Gizlilik Anlaşması elimize ulaştığında, satış ekibinden bir arkadaşımız aşağıdaki bilgileri sistemimize girecektir.
a. Adı Soyadı
b. E-posta adresi
c. Şirket ismi

3. Söz konusu API müşterisine bilgi formu gönderilir. Bu formun doldurulup tarafımıza geri gönderilmesi istenir. Müşterinin öncelikli olarak teknik ekipten bir kişiyle iletişime geçmesi tavsiye edilir.

4. Formun FT Teknoloji'ye ulaşmasının ardından doldurulması gereken bazı teknik şartnameler müşteriye yine e-posta yoluyla gönderilir.

5. Teknik ekipten arkadaşımız sisteme erişim bağlantısı yaratır ve teknik gereksinimleri bize iletir (2. aşama)

6. FT Teknoloji, (2. aşamanın tamamlanmasıyla) internet sitemizdeki API kullanma kılavuzuna ulaşmanız için gereken deneme hesabınızı, kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi oluşturur.

7. Kullanma Kılavuzu API entegrasyonuyla ilgili örnek kodlar ve gerekli bilgileri içermektedir.

// TECRÜBE, KALİTE, MÜKEMMELLİK

Size Ne Sunuyoruz?

Yazılım Geliştirme Hizmetleri

Özel yazılım geliştirme, ürün tasarımı, kalite güvence ve danışmanlık hizmetleriyle işletmelerin değerlerini yükseltmelerine yardımcı oluyoruz.

Çoklu Platform Desteği

MT4 Bridge /MT5 Gateway
FIX Api desteği
Ölçeklenebilir zengin mimari
24/5 Destek

Etkili İşlem Stratejileri

Çok düşük gecikme ile eşleştirme
Akıllı talep yönlendirme
Avantajlı a/b book işlemleri
Gelişmiş Raporlama

FT HUB
Özel Fiyatlandırma

Öncelikli fiyat kaynağı seçimi
Zaman aralığı bazlı fiyat verebilme
Gelişmiş spread düzenleme
Profil düzenleme

// Broker Çözümleri

Desteğe mi ihtiyacınız var?

// İLETİŞİM

Bize Ulaşın

Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz. Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız.

Adres:

Harmanci Sokak No.5, Levent / Istanbul

E-Posta:

info@ftteknoloji.com.tr

Telefon:

+90 (212) 324 99 74