// TEKNOLOJİ ADINA NE VARSA

Zamanlaması mükemmel ve doğru bir risk yönetiminin yerini hiçbir şey tutamaz. Gerçek risk yönetimine yön veren tek etmen mevcut piyasa koşulları değildir. Bizim risk modelimiz yalnızca bugünün sorunlarına değil aynı zamanda finansal olaylara da odaklanmış durumdadır. Ürün innovasyonları derken neyle karşılaşıyoruz?

FT-ORMS, gelişmiş bir risk yönetim sistemidir. Anlık piyasa koşullarını özelleştirilebilir, hesap tabanlı ve pro aktif risk koşulları ve etmenlerini raporlama özellikleriyle bir araya getirmektedir. FT-ORMS sistemi FT eşleştirme motoruyla birlikte çalışmaktadır. Bu sayede müşterilerin hesaplarında ileride telafi edilemeyecek kayıpların önüne geçilmiş olunur.

FT risk yönetimi sistemi (FT-ORMS) pozisyon listesini ve k&z değerlerini yatırım yöneticisi, aracı kurum ve uzun & kısa pozisyondaki hesaplar gibi farklı hesap türlerini göz önüne alarak hesaplayabilme kapasitesine sahiptir.

// SİZİN AVANTAJINIZ

Risk Yönetimi

FT-ORMS sisteminde hesap tabanlı olarak değişmekle beraber birçok pozisyon kapatma seçeneği bulunmaktadır. FIFO, müşterilerin pozisyonunu elle kapatması gibi alternatiflerin yanında gün içi elle kapatma ve gün sonu FIFO seçenekleri bir arada sunulmaktadır.

FT-ORMS pozisyonu olan müşterileri tek bir tıklamayla pozisyonlarını kapatma imkânı sunmaktadır. Son teknolojiyle paralel hızı ve parite bazlı günlük tüm pozisyonları kapatma seçenekleri veya belirli bir paritenin tüm pozisyonları aynı anda kapatma ve elle seçilen çoklu açık pozisyonları birbirleriyle kapatma gibi seçenekler bulunmaktadır. Yepyeni kâr al ve zarar durdur emirlerinin yer aldığı yeni sistemin kullanımı çok kolaydır. Böylelikle FT-ORMS sayesinde risk yönetimi için uzmanlık bilgisine gerek duyulmamaktadır.

FT-ORMS’un risk yöneticileri ve işlem masalarına sunduğu kullanıcı ara yüzü tüm dünyadaki piyasalara hızla erişim imkânı sağlamasının yanı sıra isteğe bağlı olarak detaylı raporları da kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır. Bu raporlar arasında farklı döviz çiftleri, farklı piyasa türleri (opsiyonlar, vadeli işlemler veya spot fx) için risk analizleri ve elle belirlenen hesap grupları için raporlar yer almaktadır. Sistem her bir müşteriye göre kendini güncellemekte veya işlem girişlerini riskli en son değeri gösterecek şekilde otomatik olarak riskten korumaktadır (hedge). Net pozisyonların ortalama fiyatları çeşitli kullanıcı tanımlı yöntemlere göre (FIFO önceliği gibi) görüntülenebilmektedir

Otomatik olarak devreye giren zarar durdur emri FT-ORMS sisteminin en kullanışlı ve en kapsamlı özelliğidir. Bu özellik risk yöneticilerine hesap bazında telafi edilemeyecek kayıpların önüne geçme imkânı sunmaktadır. Bu sistemin amacı piyasalar aniden hareket etmeden önce bireysel müşterilerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Sistemin özelleştirilebilir sıfır likidasyondan ve  puan bazlı en kötü piyasa koşullarından zarar kapatma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede müşteri hesabındaki toplam risklerin önlenmesi pozisyonları kapatarak veya çalışan emirleri iptal ederek sağlanabilmektedir.

FT orta ofis (middle office) sistemleri ikincil ve hesap tabanlı pozisyon takip etme modülü görevi görmektedir. Bu sistem işlem masalarının en son piyasa fiyatlarına göre bireysel veya çoklu grup hesaplarının k&z ve teminat detayları gibi verilerini görüntülemelerini sağlamaktadır.

// Broker Çözümleri

Desteğe mi ihtiyacınız var?

// İLETİŞİM

Bize Ulaşın

Tüm sorularınızı iş günlerinde 24 saat içinde yanıtlamaya çalışıyoruz. Sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyarız.

Adres:

Harman Sokak Harmancı Giz Plaza No.5, Levent / İstanbul

E-Posta:

info@ftteknoloji.com.tr

Telefon:

+90 (212) 324 99 74